CT-Systems, Espoo
CT-Systems otti Ecomin käyttöönsä vuonna 2021. Saga Perttula hoiti siirtymän vanhasta taloushallinnan tavasta yksin – samalla, kun pyöritti siirtymäajan taloushallintoa vielä vanhalla systeemillä ja sen lisäksi teki asiakkaiden automaatioprojekteja kentällä.
AlaSähkö, automaatio
Liikevaihto1-2 milj. €
Henkilöstö10–19
Ecomin asiakkaana vuodesta2021
RatkaisuEcom
CT-Systems on muun muassa sähkö- ja automaatioasennusten ja -urakoiden asiantuntija, jonka toimintakenttänä on pääkaupunkiseudun lisäksi koko Suomi ja Eurooppa.
CT-Systems otti Ecomin käyttöönsä vuonna 2021. Yrityksen talous- ja projektinhallinnasta vastaava Saga Perttula hoiti siirtymän vanhasta taloushallinnan tavasta yksin – samalla, kun pyöritti siirtymäajan taloushallintoa vielä vanhalla systeemillä ja sen lisäksi teki asiakkaiden automaatioprojekteja kentällä.
Sagan mukaan CT-Systemsillä kuluu taloushallintoon nykyään viidesosa siitä ajasta, mitä ennen.
Sanoisin, että kuukauden aikana on nyt noin sata tuntia enemmän aikaa tehdä laskutettavaa työtä. Se on paljon!
Saga Perttula
Etsitkö samanlaista ratkaisua?
Nevera Oy, Seinäjoki
Kun lähdin vertailemaan vaihtoehtoja, ominaisuudet ja toiminnallisuudet olivat Ecomissa valmiissa paketissa. Sai kuin kaupan hyllyltä ottaa valmiin tuotteen.
Teemu Pukkila
toimitusjohtaja
PAP Group Oy
Omassa arjessa Ecomista on paljon hyötyä projektijohtamisessa. Saan sillä organisoitua omia töitä, omien asiantuntijoiden töitä, aikataulutusta ja sen kautta hoituu tosi kätevästi myös tarjousten tekeminen ja projektien laskutus.
Roope Kinnunen
Projektipäällikkö
Sensio Oy, Mikkeli
Haluttiin toimialalle sopiva ratkaisu, ja Ecom oli tunnetuin sähköalan ja talotekniikan ohjelmisto. Ecomissa oli tarjouslaskenta mukana ja kaikki mitä tarvittiin.
Jani Sensio
toimitusjohtaja